Regulátor
hoření Reg200
 
Kategorie:Automatická regulace

Reg200 je střední řada automatické regulace hoření, která je díky své jednoduché instalaci a uživatelsky přívětivému ovládání velice oblíbenou regulací pro krby a kamna. Základem této regulace je program optimalizace hoření, regulace se hojně využívá v kombinaci s teplovodní vložkou, kde tato regulace na základě vysokoteplotního čidla umístěného v teplovodním výměníku ovládat primární čerpadlo za pomocí relé. Tento typ regulace se může dále využít díky dvěma vysokoteplotním čidlům a dvěma klapkám pro akumulační stavby, kde koncový uživatel může vidět jak teplotu spalin v ohništi, tak i teplotu spalin v akumulačním tahovém systému. Regulace je určena do interiéru, kde jediná podmínka je aby teplota v okolí regulace nepřesáhla 55 °C. Panel regulace je vyroben ze dvou na sebe navazujících materiálů a to z rovného nerezu a černého plexiskla, tudíž je vhodná do každého interiéru. 
Princip činnosti zařízení spočívá v regulaci optimálního množství vzduchu do ohniště s cílem dosažení maximální účinnosti spalovacího procesu a nízkých emisních hodnot. Tato regulace v reálu probíhá ve 20 změnách pohybů klapky, resp. v úpravě množství vzduchu do ohniště v celém průběhu hoření. 
Použití automatické regulace hoření uspoří cca 30% energie. Regulátor mj. obsahuje užitečnou funkci zvukové signalizace, která upozorňuje uživatele o vhodnosti přiložení paliva. Tato funkce je vypínatelná. Tato regulace je již řadu let provozována na náročném německém trhu.

Technický popis
Reg200 obsahuje 2 vstupy pro měření vysoké teploty spalin, 2 výstupy pro ovládání servopohonu a 1 výstup pro externí zařízení ovládané pomocí relé /např:. čerpadlo, ventilátor, odsavač/. Dále umožňuje připojení dveřního spínače /pro činnost regulace není nutné připojení dveřního spínače/. Pro optimální nastavení slouží přednastavené programy, které odpovídají instalovanému topeništi.

Určení
·         teplovzdušné krby
·         akumulační stavby
·         ohniště se spalinovým výměníkem
·         ohniště s teplovodním výměníkem
Automatickou regulaci lze instalovat do téměř všech dostupných krbů a topenišť kamen. Jedinou podmínkou je centrální přívod vzduchu do topeniště a to většinou v podobě příruby o pr. 100, 120 nebo 150 mm /atypické tvary a velikosti řešíme individuálně/.

Obsah balení
·         centrální jednotka s displejem
·         teplotní čidlo spalin + šroubení
·         regulační klapka pr.100, resp. 120, 150 mm
·         servopohon Belimo 24V
·         propojovací kabely
·         dokumentace