kamna Želetavská
Nut MK

Výška, tvar, všechno odpovídá. Základnu tvoří v podstatě kamna Athena a na něj je umístěna válcová nástavba. Základ tvoří bezroštová vložka E2 s terciálním spalováním, v atypickém provedení je ale lze předělat na vložku E1 nebo E1vo. Tvary a barvy kachlí jsou zde pouze na zákazníkovi. Někdo upřednostňuje strohost a jednoduchost, druhý vyžaduje silně zdobenou „starou“ kachli.

Ludwig X

Krbová kamna s kachlovým obkladem.Teplovzdušná kamna jsou vyrobena se šamotový obkladem topeniště. Obložení zadní stěny topeniště teplovzdušný kamen je ze speciální žárobenotonové desky, která zaručuje dlouhou životnost oproti šamotu. Možnost bočního litinového obkladu topeniště

Vzhledem ke svému výkonu vhodné pro nízkoenergetické stavby.

  • rozměr topeniště: šířka 24cm x hloubka 22cm
  • možno spalovat dřevo nebo dřevěné brikety
  • tato kamna je možno připojit na externí přívod vzduhu
  • max. délka polen 24cm
  • primární, sekundární i terciální rozvod vzduchu v kamnech
Nymfa Mini

Pro ty, kteří potřebují opravdu pouze malá kamínka, výkonem i rozměry.

Vložka E1u s výkonem 3 až 8 kW je ideální pro vytápění malých nebo nízkoenergetických staveb. Externí přívod vzduchu, vzduch primární, sekundární a terciální. I do těchto malých kamínek lze na výšku přiložit 30 cm dlouhé polínko. Na horní plotýnce sice neuvaříte, ale čaj, polévku nebo další dobroty na ní spolehlivě udržíte v teplém stavu. Tvar a barva kachle je nejčastěji klasická, ale fantazii se u nás zákazníkovi meze nekladou.

BES MK EXKLUSIV AKU

Kamna vycházejí z modelové řady kamen BES, které si naší zákazníci cení především pro jejich design, praktičnost a malý výkon. BES Exklusiv, který je o řadu kachlí vyšší, umožňuje umístění suché akumulační hmoty do horní části kamen. Akumulační prstence od české firmy LAC, s.r.o. mají skvělé vlastnosti a kvalitou plně odpovídají vysokým požadavkům Želetavských kamen.

A jak to celé funguje? Do prostoru nad vložkou lze uložit až 75 kg akumulační hmoty, která se po 4 hodinách topení ohřeje až na 190 °C. Prstence jsou ohřívány pomocí tepla, které by jinak uniklo do komína. Tím se zvyšuje účinnost kamen až na 88 %. Tato „zásoba“ tepla se pak postupně uvolňuje v závislosti na okolním prostředí 8 až 12 hodin a tímto postupně uvolňovaným teplem vytápí prostor v době, kdy se v kamnech už dávno netopí.

Ideální režim používání je proto následující. Přijdete z práce a odpoledne zatopíte v kamnech, která příjemně hřejí již od počátku topení. Akumulační prstence se nahřejí a po celou noc budou přes kachlový plášť do místnosti předávat příjemné, sálavé teplo. Když ráno přijdete a přiložíte ruku na kachle, budete stále cítit příjemné teplo. Aktuální výkon kamen se sníží na 4 až 6 kW. Do akumulace se tak uloží zhruba 30 % výkonu dle celkové váhy akumulace. Tento výkon se postupně uvolňuje dalších 8 až 12 h. A nejlepší na závěr. Kamna BES Exklusiv lze pořídit i bez akumulačních prstenců. Ty pak lze dodatečně nainstalovat. A ještě lepší zprávu máme pro majitele našich kamen BES. I ty umíme rozšířit a přestavět na model BES Exklusiv Aku. Užitná hodnota pro zákazníka se tím několikanásob­ně zvýší.

Athena

Moderní kachlová kamna.

To, že jsou kachlová decentně podtrhují pouze horní a dolní římsa. Hladká kachle a moderní pastelové barvy – bílá, červená, modrá. Bezroštová krbová vložka E2 se systémem terciálního spalování zaručí dokonalé spalování a vysokou účinnost.

Afrodita Mini

Pro ty, kteří potřebují vytápět menší prostor, ale přesto chtějí mít důstojná kachlová kamna, na které se strhne pozornost každé návštěvy.

Zároveň je možné sedět v blízkosti kamen, aniž byste se museli „grilovat“. Klasické tvary kachlí a barev jim dodají vzhled tradičních kachlových kamen.

 1  2  3   Dalsi