Regulátor
hoření Reg110
 
Kategorie:Automatická regulace

Reg110 je modernizovaná verze osvědčeného typu regulace Reg100. Výrobek odpovídá dnešnímu trendu interiérového designu – čistému pojetí, nadčasovosti a luxusu.

designově čistý celoplošný panel
panel z bílého nebo černého tvrzeného skla
kapacitní dotykové ovládání /bez mechanických prvků/

Displej je navržen pro zobrazení pouze jedné hodnoty a to pro svůj jednoduchý a čistý styl. Princip činnosti zařízení spočívá v regulaci optimálního množství vzduchu do topeniště pomocí klapky EPV s cílem dosažení maximální účinnosti spalovacího procesu a nízkých emisních hodnot. Reg110 je určena k automatické regulaci hoření bez požadavků ovládání dalších externích zařízení (čerpadel, ventilátorů, klapek apod.). Centrální jednotka se běžně instaluje do interiéru vedle krbové nebo kamnové obestavby. Pro optimální nastavení topeniště slouží 250 přednastavených programů. Regulace hoření probíhá ve 20-ti změnách pohybů klapky, resp. v regulaci množství vzduchu do topeniště v celém průběhu hoření. Reg110 obsahuje nový upgrade ovládacího programu, který zahrnuje možnost nastavení režimů hoření. Součástí softwaru je i zvuková signalizace, která upozorňuje uživatele o vhodnosti přiložení paliva, přičemž zvukovou signalizaci je možno vypnout. Součástí základního softwaru je i program SDS (softwarový dveřní spínač). Reg110 spadá do kategorie jednokrabičkové varianty tzn., že všechny vstupy a výstupy jsou vedeny do jedné centrální jednotky, která obsahuje i zobrazovací displej.

Technický popis
Reg110 obsahuje 1 vstup pro měření vysoké teploty spalin a 1 výstup pro ovládání servopohonu, který je umístěný na klapce externího přívodu vzduchu do topeniště. Dále umožňuje připojení dveřního spínače (pro činnost regulace není nutné připojení dveřního spínače). Pro optimální nastavení regulace hoření je možnost výběru z 250 přednastavených programů.

 Určení
·         teplovzdušné stavby
·         jednoduché akumulační stavby

Automatickou regulaci hoření lze instalovat na všechny krbové a kamnové topeniště, které obsahují EPV (externí přívod vzduchu) a to většinou v podobě kulaté příruby o Ø 100, 120 nebo 150 mm (atypické tvary a velikosti řešíme individuálně).

Základní sada regulace hoření Reg110 obsahuje:
·         el. řídící jednotku Reg110
·         klapku EPV pozink o ø100-120-150 mm
·         servopohon standard
·         propojovací kabel
·         teplotní čidlo spalin 1 100 °C
·         šroubení M10/M12 na uchycení teplotního čidla
·         uživatelský manuál a záruční list

Variabilní:
·         dveřní spínač
·         kabel k dveřnímu spínači
·         klapka EPV nerez o ø100-120-150 mm
·         servopohon s vratnou pružinou
·         objímka pro kouřovod o ø180-200 mm
·         keramické pouzdro
·         (Při objednání keramického pouzdra není dodáváno posuvné šroubení – k montáži není potřeba).